Przejdź do treści

Cześć!

Nazywam się Marta i jestem dietetykiem klinicznym

Dietetyk Marta Kirejszys

Swoją przygodę z dietetyką zaczełam, gdy miałam zaledwie kilka lat. To wtedy też pełna podziwu płaskim brzuchem celebrytki z okładki damskiego magazynu przeszłam na swoją pierwszą dietę, która jak można się spodziewać – skończyła się fiaskiem. Przez lata przechodziłam przez morza diet, wyrzeczeń, negatywnego wizerunku swojego ciała, złego podejścia do żywienia…ta lista jest naprawdę długa, więc na tym skończę.

Bazując na własnych doświadczeniach dietetycznych, rozumiem Ciebie całkowicie gdy podchodzisz sceptycznie do kolejnej próby lub z góry skazujesz się na porażkę. Ale jestem tutaj by pokazać Ci, że zdrowe odżywianie to nie są ciągłe wyrzeczenia, jałowe jedzenie i wieczny głód. Jednocześnie wcale nie jesteś skazana na problemy z trądzikiem, wypadające włosy czy nieregularny cykl miesiączkowy.

Co mogę Ci zaoferować?

Tu muszę Cię przygotować na jedno, dla mnie osiągnięcie czy utrzymanie zdrowia to nie jest sztampowe wyliczanie kalorii, makro i witamin, a raczej całościowe podejście do Twojego stylu życia i praca nad zmianą nawyków. Jeżeli rozpisuję dietę, nie skupiam się tylko na wyliczeniach, ale przede wszystkim nad tym, by posiłki Ci smakowały, były łatwe w przygotowaniu i żebyś nie marnowała połowy jedzenia.

Skupiam się na...

W swojej praktyce zawsze staram się znaleźć przyczynę obecnej sytuacji – nie daje tylko diety redukcyjnej w przypadku, gdy borykasz się z nadmiernymi kilogramami i żadna dieta Ci nie pomogła czy diety łatwostrawnej, gdy po każdym posiłku jesteś wzdęty, masz nieprzyjemne gazy i wiecznie boli Cię brzuch. 

Szukam przyczyny i nad nią z Tobą będę pracować.

...a moją pasją jest

Człowiek to skompilkowana maszyna, składająca się z wielu ściśle połączonych ze sobą układów. Nie da rady utrzymać zdrowia zaniedbując którąś jego część – nawet, jeżeli to tylko jedna z wielu części. Dlatego też posiadając duże zaplecze kliniczne, mogę się zaopiekować Twoim zdrowiem całościowo. Tutaj też zdradzę Ci, że dużą uwagę skupiam na prawidłowej funkcji układu pokarmowego, w tym głównie jelit, które są nazywane „drugim mózgiem” ale o tym opowiem Ci innym razem.

Trochę o mojej edukacji

To bardzo istotne, żeby wybierać swojego dietetyka, któremu rzeczywiście możemy zaufać. Jestem całkowicie za tym, by kierować się do specjalistów. Dlatego chciałam Ci opowiedzieć trochę o swojej edukacji. Studiowałam dietetykę na dwóch uczelniach – Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i SGGW. Niby ten sam kierunek, ale zupełnie inne podejście do dietetyki. Na jednej uczelni bardzo klinicznie spojrzenie i duża praktyka na wielu różnych oddziałach szpitalnych, a na drugim skupienie się na naukowych badaniach i potwierdzanie swoich dietetycznych działań bazując na nich. Ostatni semestr studiów spędziłam we Francji zderzając swoją wiedzę z śródziemnorskim podejściem. Ale na studiach nie skończyła się moja nauka – cały czas doszkalam się w tym kierunku, nie tylko w Polsce ale i na zagranicznych uczelniach. Skończyłam szczegółowy kurs o wpływie mikrobiomiu na zdrowie człowieka Uniwerystecie w Atenach, półroczny kurs o wykorzystniu probiotykoterapii w praktyce dietetyka i wiele wiele innych.

Po co Ci to mówię? Ano dlatego, że to też opisuje jaki mam stosunek do swoich pacjentów. Dbam o to, by dopasować swoje zalecenia do jednostki chorobowej, bazując swoją wiedzę na najnowszych badaniach naukowych.

Chcesz podjąć się współpracy indywidualnej?