Przejdź do treści

Najczęściej zadawane pytania dotyczące konsultacji dietetycznej

Standardowo pierwsza konsultacja to stricte dokładny wywiad, ale nie u mnie! Ja chciałabym poznać podstawowe informacje o Tobie, Twoim stanie odżywienia i sposobie odżywiania przed konsultacją, tak byśmy mogły na samym spotkaniu skupić się na pogłębieniu ważnych kwestii i ustaleniu planu działania. 

Dlatego na 48h przed konsultację prosiłabym Cię o wypełnienie:

  1. ankiety dietetycznej (podstawowe pytania o Twój stan zdrowia, przyjmowane leki i suplementy itd)
  2. wypełnienie dzienniczka żywienia (min 3-4 dni), który powinien zawierać Twoje zwyczajowo spożywane posiłki i napoje oraz samopoczucie w ciągu dnia (zwróć proszę uwagę na dolegliwości z przewodu pokarmowego jak wzdęcia, przelewanie, gazy, ale i zmęczenie po posiłkach czy senność)
  3. wysłanie wyników badań krwi z ostatnich 3 miesięcy oraz jeżeli posiadasz wcześniejszych, tak bym miała wgląd w to jaki jest Twój stan odżywienia teraz i jak się zmieniał na przestrzeni ostatnich miesięcy i lat

Umawiając się na pierwszą konsultację weź pod  uwagę czas potrzebny do przygotowania się do niej.

Po umówieniu się na konsultację dietetyczną otrzymasz na maila zarówno wywiad dietetyczny, jak i dzienniczek żywienia z aplikacji Avodiet. Otrzymasz również maila ode mnie przypominającego o wszystkich kwestiach. Pamiętaj też, że jakbyś miała jakiekolwiek dotyczące konsultacji to zawsze możesz je kierować do mnie mailowo lub na IG 🙂

Po zarezerwowaniu preferowanego terminu konsultacji, prosiłabym Cię o uiszczenie wpłaty za konsultację, współpracę dietetyczną czy jadłospis na 48h przed planowanym spotkaniem. W przypadku braku wpłaty w podanym terminie, konsultacja jest anulowana.

Na pierwszą konsultację prosiłabym Cię o wysłanie wyników podstawowych badań z krwi. Nie musisz ich robić teraz, jeżeli masz wyniki sprzed ostatnich 3 miesięcy*.

Natomiast warto, żebyś wykonała:

  1. morfologię z rozmazem
  2. lipidogram, czyli cholesterol całkowity, HDL, LDL, triglicerydy
  3. profil tarczycowy, czyli TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG
  4. glukozę i insulinę na czczo
  5. witaminę B12, kwas foliowy
  6. warto sprawdzić również witaminę D, homocysteinę i ferrytynę

*jeżeli w przeciągu ostatnich 3 miesięcy Twoje samopoczucie się bardzo pogorszyło, zauważyłaś nowe objawy lub ich nasilenie, zmieniłaś sposób odżywiania lub zaczełaś przyjmować leki lub nowe suplementy, warto powtórzyć badania. W przypadku, gdy masz wątpliwości daj znać i doradzę Ci indywidualnie. 

Jak najbardziej, możesz dokupić jadłospis po konsultacji 🙂